Lot No.: 806
Stół w stylu eklektycznym
konstrukcja - mahoń; fornir - mahoń, brzoza,
czeczota orzechowa;
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
z owalnym blatem, wsparty na pięciu tralkach, czterech wysmukłych, kanelowanych i piątej, środkowej bogato profilowanej, umieszczonych na czterobocznej bazie o falistym obrzeżu i czterech ceowatych nóżkach zakończonych pantoflem, czarno lakierowany i fornirowany wzorzystym fornirem;
konstrukcja - mahoń; fornir - mahoń, brzoza, czeczota orzechowa; 72 x 121,5 x 88 cm.
Mebel eklektyczny, dzięki zastosowaniu kontrastowych barw (fornir rudo-brązowy i czerń bejcy) mebel stał się dekoracyjny wraz z toczonymi elementami, jest charakterystycznym przykładem stylu. Obecnie podobne meble rzadko pojawiają się na rynku. Obiekt w dobrym stanie zachowania.