Lot No.: 748
Żyrandol elektryczny, 7-świecowy,
w manierze Ludwika XVI;
Francja, pocz. XX w.
w manierze Ludwika XVI;
z korpusem w formie owoidalnego wazonu z kryształowego szkła, rżniętego w ukośną kratkę, z szeroką szyjką z brązu złoconego zdobioną lancetowatymi liśćmi; u dołu korpusu szyszka z brązu na akantowej rozecie; do wazonu przymocowane 6 zebranych parami ramion, ze zwiniętych wolutowo gałązek akantowych; u ich nasady aplikowane głowy kozłów z brązu; na końcach ramion oprawki do żarówek, osłonięte szklanymi, matowymi kloszami (wtórnymi) w formie płomieni; siódma oprawka wewnątrz kryształowego korpusu; całość zawieszona na 3 (wtórnych) łańcuchach, zwieńczonych kokardą z brązu;
brąz złocony, szkło kryształowe, rżnięte i szlifowane, szkło prasowane; wys. ca 90 cm, szer. ca 60 cm.
Francja, pocz. XX w.