Lot No.: 718
Żardiniera secesyjna
Holandia, Maastricht, firma ORANIA, pocz. XX w.
na 4 nóżkach; korpus o kształcie soczewkowatym, wydłużonym, z płaskim, gładkim lustrem i wysokimi, ażurowymi ściankami, nachylonymi ku wnętrzu, z plastycznym motywem faliście wygiętych liści, łodyg i kwiatów kosaćca; na dłuższej osi - pionowe uchwyty z załamanych pod kątem prostym i rozwidlonych u dołu łodyg; brak wkładu; na spodzie ozn.: „ORANIA/ 1080”;
stop cynowy, srebrzony i częściowo złocony galwanicznie; wys. 9,8 cm, dł. 50 cm, szer. 25 cm.