Lot No.: 617
Komplet sztućców z parą solniczek
w kasecie (59 sztuk);
Wiedeń, firma J. C. Klinkosch, 4 ćw. XIX w.
w kasecie (59 sztuk);
składający się z łyżek do zupy (dł. 22,2 cm), widelców i noży do drugiego dania (dł. 22 cm i 22,6 cm), widelców i noży do przystawek (dł. 18,8 cm i 22,3 cm) - po 6 sztuk, łyżeczek do deseru (dł. 16,1 cm), łyżeczek do herbaty (dł. 11,5 cm) - po 12 sztuk, łyżki wazowej ze złoconym wewnątrz czerpakiem (dł. 32 cm), łyżki i widelca półmiskowego (dł. 25,5 cm i 25,5 cm) oraz pary solniczek (wys. 3,2 cm, średnica 5 cm) półkulistych wspartych na 3 nóżkach z wkładkami ze szkła i wnętrzem złoconym
(silne przetarcia i przebarwienia złota); sztućce gładkie z trzonkami lancetowatymi z monogramem grawerowanym XF (na łyżeczkach do leguminy i herbaty AF); ostrza noży ze stali nierdzewnej; łyżeczki do leguminy i herbaty oraz widelec półmiskowy dobierane (z oznaczeniem literowym probierni lwowskiej i monogram złotnika RS); komplet w kasecie drewnianej, wyłożonej irchą z nazwą firmy sprzedającej J.JARZYNA/WE LWOWIE;
srebro próby 3 z głową Diany; waga 3213 g (z nożami).
Wiedeń, firma J. C. Klinkosch, 4 ćw. XIX w