Lot No.: 532
Wazonik
ze złoconymi gałązkami kwiatowymi;
Miśnia, 1 poł. XX w.
o cylindrycznym, szeroko rozchylonym brzuścu i lekko rozszerzonej stopce wydzielonej złotą opaską. Wokół czaszy szpaler reliefowych, złoconych pędów polnych kwiatów (m.in. bratki, niezapominajki, goździki polne, groszki). Rozchylony brzeg z szeroką złoconą opaską wokół wewnętrznej krawędzi i reliefowym ornamentem roślinnych rocaillów i muszli wokół krawędzi zewnętrznej;
porcelana, złocenia błyszczące i matowe; wys. 16,7 cm, średnica brzegu 14 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, 29., ryte: X 42 (numer modelu), wycisk: 150.
Miśnia, 1 poł. XX w.