Lot No.: 527
Komplet tete- a- tete,
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, Marktredwitz, fabryka porcelany F. Thomas,
okres międzywojenny.
z dekoracją kwiatową;
owalna, płaska, 4-listna taca, gruszkowy dzbanek i kolista wybrzuszona cukiernica, z kopułowymi pokrywkami oraz dwie małe cylindryczne filiżanki ze spodkami. Naczynia dekorowane luźnymi kompozycjami i rzutami kwiatowymi (m. in. róża, peonia, anemon, maki, dzwonek); krawędzie naczyń i uszek oraz uchwyty złocone. Lekko przetarte złocenia;
porcelana, druk barwny, złocenia;
wymiary: taca - wys. 1,5 cm, 28,6 x 23,3 cm; dzbanek - wys. 16,8 cm; cukiernica - wys. 9,8 cm, szer. 12,3 cm; filiżanka - wys. 5,4 cm, średnica 5 cm; spodek - wys. 1,5 cm, średnica 10 cm; sygn. druk zielenią chromu: tarcza z potrójnymi „skrzydełkami” z boków, z napisem Thomas, niżej: Bavaria; na części naczyń dodatkowo druk zielony: koło z drzewkiem pomarańczy i literami N K z boków, w opasce wokół: NORDISKA KOMPANIET STOCKHOLM, poniżej: IMP.
Niemcy, Marktredwitz, fabryka porcelany F. Thomas, okres międzywojenny.
Komplet wyprodukowany dla firmy handlowej Nordiska Kompaniet w Sztokholmie (zał. 1902), właściciela znanych domów towarowych w Sztokholmie i Goeteborgu.