Lot No.: 526
Serwis obiadowy Sanssouci,
z dekoracją kwiatową;
Niemcy, koncern Rosenthal, Selb,
lata 40./50. XX w.
z dekoracją kwiatową;
dla 12 osób; składa się z 12 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich większych, 12 talerzy płytkich mniejszych, 12 talerzy do przystawek, 2 małych półmisków romboidalnych, 2 salaterek czworobocznych, 4 półmisków 6-bocznych podłużnych w trzech wielkościach, sosjerki z talerzową podstawą i dzbanka. Razem 58 naczyń. Dekorowany reliefem rocaillowym z treliarzem oraz barwnymi bukietami i rzutami kwiatowymi. Brzegi naczyń i uchwyty złocone;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), druk barwny, złocenia;
wymiary: talerze głębokie - wys. 4 cm, średn. 25,6 cm; talerze płytkie większe - wys. 3 cm, średn. 25,8 cm; talerze płytkie mniejsze - wys. 2,6 cm, średn. 22,5 cm; talerze do przystawek - wys. 2 cm, średn. 17,5 cm; półmiski romboidalne - wys. 4,5 cm, 26 x 16 cm; salaterki - wys. 5 cm, 24,3 x 24,3 cm; półmiski podłużne - wys. 2,4 cm, 25 x 15 cm (2 szt.); wys. 3,5 cm, 33,2 x 21 cm (1 szt.); wys. 4,1 cm, 39 x 24,3 cm (1 szt.); sosjerka - wys. 9,6 cm, 25 x 16 cm; dzbanek: wys. 17 cm;
sygn. druk zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ SELB-GERMANY/ SANSSOUCI/ małe półkole; lub: korona/Rosenthal/ GERMANY/ SANSSOUCI/ • ; srebrem druk: 55, 59, 1.
Niemcy, koncern Rosenthal, Selb, lata 40./50. XX w.