Lot No.: 525
Płaska patera (na tort)
z rzutami kwiatowymi;
Miśnia, XX w. - okres powojenny?
z rzutami kwiatowymi;
okrągła; wokół brzegu reliefowy szlak złoconego ornamentu liściastego z motywami muszli; środek z rozmieszczonymi symetrycznie 7 drobnymi rzutami barwnych gałązek kwiatowych, o toczony szlakiem półkoli o złotym konturze;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia błyszczące i matowe; wys. 1,9 cm, średnica 33,7 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, 3; wycisk: X 241 (numer modelu), czernią naszkl. znaki malarza (nieczytelne).