Lot No.: 523
Wazon z ptakami z gałązką
Warszawa, wytwórnia ceramiki Andrzeja Wojnackiego
i Kazimierza Czechowskiego, lata 30. XX w.
o kolistym, lekko wydłużonym brzuścu z przewężeniem w górnej części, z obręczową stopką i krótką, wąską szyjką. Wokół brzuśca barwna dekoracją ornamentalna w układzie 3-dzielnym: w trzech romboidalnych polach - wyznaczonych u podstawy i pod szyjką trzema plastronami lambrekinowymi ze stylizowanymi kwiatami - niebieski motyw ptaka przysiadającego na gałązce z kwiatami. Punktowe skazy technologiczne w szkliwie. Odpryski wierzchniej warstwy ceramiki od spodu, przy sygnaturze; fajans, szkliwo cynowe, farby wysokich temperatur; wys. 26,7 cm;
sygn. wyciskiem: podwójny łuk ostry na poziomej kresce, z literami C i W z boków, niżej: WARSZAWA.
Warszawa, wytwórnia ceramiki Andrzeja Wojnackiego i Kazimierza Czechowskiego, lata 30. XX w.