Lot No.: 517
Talerz z bukietem z różą
Śląsk, Prószków Śląski, XVIII/XIX w.
płytki, o puklowanym 8-dzielnie kołnierzu; wokół kołnierza szlak stylizowanych liści lauru; w lustrze bukiet z malinową różą i trzema gałązkami drobnych kwiatków; na skazach przy krawędzi lustra dwa drobne listki. Szczerba przy krawędzi kołnierza
i przetarcia brązowej obwódki wokół brzegu; szkliwo z krakelurą;
fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe; wys. 2,9 cm; średn. 23,7 cm;
sygn. kobaltem: P.