Lot No.: 516
Talerz serwisowy z bukietem z makiem
Polska, Korzec, 1 tercja XIX w.
płytki, o wąskim kołnierzu; w lustrze bukiet z pierzastym ceglastym makiem i fioletowo-żółtymi prymulkami; na kołnierzu trzy rzuty kwiatowe (m.in. niezapominajki); na skazie w lustrze zielony owad. Pęknięty w lustrze;
szczerba obręczy dna; przetarte szkliwo na krawędzi;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 3,2 cm, średnica 23,4 cm;
sygn. czernią naszkl.: Oko Opatrzności, niżej: Korzec/ 5