Lot No.: 503
Koszyczek - kabaret na przystawki
Czechy, Karlovy Vary, firma Moser, 2 dekada XX w.
na 4 wolutowych, muszlowych, złoconych nóżkach; misa półkulista, z przeźroczystego, bezbarwnego szkła, podzielona pionowymi ściankami na cztery kwatery; pośrodku umieszczony uchwyt w formie złotej, sznurowej, plastycznej pętli; krawędzie misy i ścianek wewnętrznych - złocone; na spodzie zatarty, pisany złotem napis: „[…]20 / MOSER”;
szkło bezbarwne, przeźroczyste, dmuchane, złocone;
wys. 12,5 cm, średnica 18,3 cm.