Lot No.: 820
Fotel w stylu mebli holenderskich
Europa Środkowa, II poł. XIX w.
z wyściełanymi - prostokątnym oparciem i tarpezoidalnym siedzeniem, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych nogach, fornirowany, intarsjowany w wici kwiatowe z tulipanami;
brzoza, sklejka, buczyna, fornir: mahoń; 90 x 57 x 52,5 cm.
Fotel klasycyzujący w formie, barokowy w dekoracji, nawiązuje do holenderskich wzorów mebli XVIII wiecznych.