Lot No.: 810
Stolik pomocniczy neostylowy
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
w formie „nerki”, z rozkładanym blatem, z dwoma szufladkami na bokach oskrzynienia i wysuwanym pulpecikiem pośrodku, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych, u dołu lekko wygiętych nóżkach, fornirowany. Blat podzielony na trzy części, z których środkowa odkładana, od strony wewnętrznej z lustrem. Pulpit wyklejony papierem skórzanym moletowanym;
mahoń, dębina, sosna, sklejka;
73,5 x 72,5 x 42 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Meble pomocniczy, toaletowy, nawiązujący formą do mebli rokokowych, modnych w 2 poł. XVIII w.