Paul Petrovitch TROUBETZKOY, Émile GALLÉ
Lot No.: 737
Lampa gabinetowa, elektryczna
Francja, pocz. XX w.
w formie rzeźby przedstawiającej postać dziewczęcia zaplatającego warkocz; nieregularną podstawę tworzą spływające fałdy jej długiej sukni; na podstawie - sygnatura: „Paul Troubetzkoy”; klosz kolisty, cebulasty, jak kopuła cerkiewna, z warstwowego szkła, z motywem ukwieconych i ulistnionych, brązowych gałązek
na matowym, ugrowo-oranżowym tle; z boku u dołu - sygnatura: „gallé”;
brąz patynowany, szkło warstwowe; wys. 62 cm, średnica klosza 27,5 cm.
Francja, pocz. XX w.