Lot No.: 730
Zegar kominkowy, portykowy, empirowy
Francja, 1 ćw. XIX w.
na wydłużonej, prostokątnej podstawie z palmetowym gzymsem ustawione 2 kolumienki o lotosowych głowicach, oplecione wicią roślinną; wśród listków motywy palmetek, gryfów, lir etc.; architraw z wydatnym gzymsem, zdobny jajownikiem i palmetkami; miedzy kolumnami mechanizm z naciągiem sprężynowym, wychwytem kotwicznym i regulatorem wahadłowym oraz paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; tarcza z brązu, z nałożonym pierścieniem z malowanymi cyframi rzymskimi; w obramowaniu z palmet i lilii; brąz złocony; wys. 34,5 cm, szer. 20 cm, głęb. 9 cm;
Francja, 1 ćw. XIX w.