Lot No.: 718
Ikona łemkowska
- „Zesłanie Ducha Świętego”
Sądecczyzna, pocz. XIX w.
- „Zesłanie Ducha Świętego”
scena we wnętrzu, z Matką Boską tronującą, otoczoną Apostołami; u góry obłok z językami ognistymi; drewniana, nakładana, złocona ramka z motywem falistej „wstążki”;
tempera na desce; 31,7 x 27,7 cm.
Sądecczyzna, pocz. XIX w.