Lot No.: 716
Kantyna podróżna na karafki
Francja? 4 ćw. XIX w.
na 4 kulistych, spłaszczonych nóżkach, w formie pokrytej czarną laką skrzynki drewnianej o faliście wygiętej ściance frontowej, odkładanej wraz z wieczkiem, połączonej z nim zawiasami; boczne ścianki w 2/3 długości rozchylane na boki; front i wieko zdobione intarsją i inkrustacją - z motywem owalnego medalionu ujętego stylizowaną wicią roślinną; wokół krawędzi wieka i frontu - podwójne rzędy mosiężnej żyłki; wnętrze wyklejone mahoniem; pierwotnie wypełnione stelażem na karafki i kieliszki;
drewno pokryte laką, mahoń, inkrustacje z blachy mosiężnej i macicy perłowej; wys. 27 cm, szer. 32,5 cm, głęb. 25 cm.
Francja? 4 ćw. XIX w.