Lot No.: 711
Para kandelabrów 5-świecowych
Europa Zachodnia, k. XIX w.
o trójkątnych podstawach, na 3 nóżkach zdobionych wolutami i owalnymi kartuszami; wyżej - na ażurowych trójnogach z brązu złoconego - wsparte kolumnowe trzony z potrójnych lasek czarnego marblitu; 5-ramienny świecznik z brązu złoconego zdobiony akantem, wolutami i kaboszonami; tulejki na świece - cylindryczne, na ażurowych, sześciobocznych talerzykach;
brąz złocony, marblit; wys. 58,5 cm, szer. ramion 26 cm.
Europa Zachodnia, k. XIX w.