typariusz kolisty, uchwyt w kształcie stylizowanej lilijki wspartej na kuli; w polu pieczętnym ryty kartusz pod szlachecką koroną, z herbem JASTRZĘBIEC; brąz złocony; dł. 5,4 cm, średnica pola 1,6 cm. Polska, XIX/XX w.