Lot No.: 515
Paterka z miniaturą:
Herkules z Omfale i Amorem;
Francja, Paryż?, miniaturzysta A. Jobb (pracownia
- atelier?) 3. ćw. lub koniec XIX w.
Herkules z Omfale i Amorem;
owalna, kobaltowa, o puklowanym wklęsło kołnierzu, z uniesionymi, złoconymi uchwytami przy krótszych bokach zdobione złoceniami liściastymi przy krawędziach oraz złoconym ornamentem z motywem lilijek i palmet na kołnierzu i wokół barwnej miniatury pośrodku lustra. Miniatura, okolona dodatkowo białym wypukłym perełkowaniem, przedstawia Herkulesa z kądzielą
i wrzecionem, stojącą obok i obejmującą herosa królową Lidii - Omfale z maczugą i w lwiej skórze, oraz Amora z kołczanem i miseczką w dłoni. U dołu z lewej brązem: AJ. Przetarcia złoceń, ubytki dekoracji „jubilerskiej”; porcelana (miękka?), kobalt bleu roi, złocenia malowane i drukowane, dekoracja bielą emaliową - tzw. Juveldekor, farby naszkliwne (druk uzupełniany
dekoracją malowaną ręcznie); wys. 7 cm, dł. 30 cm, szer. 22,5 cm; sygn.: ryte w masie: 5734 I,
malowane złotem: 5734 I/ B 478/ Jobb 8; przy obręczy dennej malowane złotem A.
Francja, Paryż?, miniaturzysta A. Jobb (pracownia - atelier?) 3. ćw. lub koniec XIX w.