Lot No.: 513
Putto na skale
Miśnia, koniec XIX w. lub przełom XIX/XX w.
na nieregularnej skale z plastycznymi liśćmi, gałązkami winogron i kępą szuwarów- wspinające się na czworakach nagie roześmiane putto z kiścią winogron w uniesionej dłoni. Przetarcia malatury i drobne ubytki dekoracji plastycznej;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 16 cm, dł. 23 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze; z tyłu skały u podstawy ryty znak kaligraficzny, podobny do litery A.
Kształt podstawy rzeźby i ryta litera (znak montażowy?) wskazują, że skała z puttem może być elementem kilkuczęściowej kompozycji porcelanowej.