Lot No.: 507
Zespół naczyń ( z serwisu deserowego)
z bukietami i rzutami kwiatowymi;
Miśnia, XX w.
gruszkowy dzbanek z pokrywką z uchwytem-plastyczną różą, mlecznik i 6 talerzy deserowych. Naczynia o falistych, złoconych krawędziach, zdobione barwnymi bukietami kwiatów „niemieckich” i rzutami kwiatowymi. Lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; dzbanek: wys. 24 cm, mlecznik: wys. 11,5 cm, talerze: wys. 2,5 cm, średn. 18,5 cm;
Sygn. kob. podszkl. skrzyżowane miecze, 2-krotnie przeszlifowane i czerwone znaki dwu, trzy-, czterocyfrowe (znaki malarzy), wyciski dwu, trzycyfrowe.
Miśnia, XX w.
Model i dekoracja naczyń identyczne jak w oferowanym dalej serwisie.