René Jules LALIQUE (1860-1945)
Lot No.: 504
Paterka
Francja, 2 ćw. XX w.
kolista, na 3 nóżkach, z przeźroczystego szkła; dekoracja trawiona, z motywem trzech stylizowanych liści nasturcji; wzdłuż brzegu jednego z liści - ryta sygnatura: „R. LALIQUE FRANCE”;
szkło trawione; wys. 5,7 cm, średnica 21,6 cm.
Francja, 2 ćw. XX w.