Lot No.: 43
Ikona Wniebowstąpienie
Scena ukazuje triumf Chrystusa nad siłami zła i jego Wniebowstąpienie. Jezus centralnie u góry pośród obłoków , poniżej para aniołów a poniżej Matka Boska
w otoczeniu apostołów. Całość kompozycji ujęta jest w srebrna sukienkę, ręcznie
Tempera na desce, srebro, pr. 84, punca probiercza P I ( pisane cyrylicą) z datą 186.?, punca miejska St. Petersburg i punca złotnika nieczytelna; wymiary:
30 x 23 cm; Rosja, St. Petersburg lata 60-te XIX w.