Lot No.: 823
Bureau-plate w stylu neorokokowym
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
o falistych zarysach szkieletu, z blatem zbliżonym do prostokąta, wyklejonym skórą, z trzema szufladami w oskrzynieniu, wsparty na czterech kabriolowych, zbieżnych nogach, fornirowany, bogato dekorowany mosiężnymi okuciami. Oskrzynienie, blat i lica szuflad ujęte obramieniem i żyłkami;
orzech, dębina; fornir - palisander, orzech; 82 x 154 x 68 cm.
Europa Środkowa, 3 ćw. XIX w.
Mebel nawiązujący w formie i dekoracji do sprzętów wykonywanych ok. 1750 r., bardzo popularnych także ok. 3 ćw. XIX w.