Lot No.: 802
Stolik do robótek w stylu neorokokowym
Europa Środkowa,
południowe Niemcy lub Austria, ok. 1850.
o blacie zbliżonym do kwadratu,, falistym na obrzeżu, z szufladką w oskrzynieniu, wsparty na trzech giętych, esowatych podporach, spiętych u dołu analogiczną obręczą. Blat i Oskrzynienie fornirowane. Blat okleinowany i intarsjowany, ze sceną pasterską (w centrum pastuszek z kozami przy wodospadzie w krajobrazie górskim) w falistej rezerwie. Podnóże profilowane, dekorowane płaskorzeźbionymi rocailami. Szufladka pod odkładanym blatem z ośmioma przegródkami, z których narożne i środkowa zakryte wieczkami, z igielnikiem od frontu.
Konstrukcja - brzoza, sosna; fornir - orzech, jawor, czeczota orzechowa, brzoza; 75,5 x 58 x 45, cm.
Europa Środkowa, południowe Niemcy lub Austria, ok. 1850.
Mebel w stylu neorokokowym. Precyzyjnie dekorowany intarsją. W dobrym stanie zachowania. Ostatnio meble tego typu rzadko pojawiają się na rynku antykwarycznym.