Lot No.: 755
Żyrandol w manierze II Cesarstwa, elektryczny
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
korpus cylindryczny, czerniony, zwieńczony kopulasto, opasany dwoma pierścieniami z motywem perełki; do korpusu przymocowane trzy ramiona w formie figurek łabędzi, trzymających w dziobach owalne obręcze z podwieszonymi owoidalnymi, osłaniającymi żarówki kloszami ze szkła rżniętego i szlifowanego w motywy kratek i gwiazdek; trzon żyrandola cienki, kanelowany, z wazonową podstawą; w zwieńczeniu - baldaszek z ażurową, palmetową koroną; pomiędzy baldaszkiem, a szyjami łabędzi rozpięte trzy perełkowe łańcuchy;
brąz złocony, mosiądz; wys. ca 96 cm, szerokość ramion ca 40 cm.
Europa Zachodnia, pocz. XX w.