pole pieczętne koliste, z wyrytym herbem ŁABĘDŹ otoczonym labrami;
uchwyt w kształcie figurki mężczyzny z trąbką, w stroju z epoki Ludwika XIII - XIV, w dużym kapeluszu i muszkieterskich butach;
brąz złocony; wys. 9,5 cm, średnica pola 2,4 cm;
Polska, XIX w.