Lot No.: 737
Ikona - „Narodzenie Św. Bogurodzicy”
Rosja, XX w.
malowidło w manierze zachodniej; wnętrze z św. Anną na łożu, obok niewiasta z Marią w powijakach; nad łożem ojciec Marii - Joachim; u góry napis cyrylicą;
ikona ze sceną Narodzin Marii wchodziła w skład rzędu „Prazdników” w ikonostasie;
olej na płótnie; naciągniętym na trójlistnie wykrojoną deskę, 40 x 53 cm, w złoconym, profilowanym obramieniu 52,5 x 66 x 4,5 cm;
Rosja, XX w.