Lot No.: 719
Zegarek kieszonkowy, damski
Szwajcaria, Genewa, firma Jean Perret und Cie,
XIX/XX w.
w podwójnej, zakrytej, złotej kopercie; od strony zewnętrznej obie koperty dekorowane grawerunkiem geometrycznoroślinnym, z jednej strony pośrodku pusty kartusz; po stronie wewnętrznej - cechy probiercze szwajcarskie i nr fabryczny „136307”; na klapce zakrywającej mechanizm napisy: „PERRET & Cie GENEVE / Remontoir Cylindre / 10 / RUBIS / No 136307”;
tarcza z białą emalią, cyfry rzymskie oznaczające godziny i arabskie - dla oznaczenia minut; mechanizm na 10 rubinach, z główką naciągu typu remontoir, wychwytem cylindrowym i balansem;
złoto 14 karatowe (0,583); średnica 3,1 cm, wys. z główką i koliczkiem 4,5 cm; głęb. 1 cm.
Szwajcaria, Genewa, firma Jean Perret & Cie, XIX/XX w.