Lot No.: 620
Komplet sztućców na 6 osób
Nowy Jork, firma Tiffany and Co, 1941-56
składający się z łyżek z czerpakami złoconymi (dł. 18,4 cm), widelców czterozębnych (dł. 18,5 cm) i noży ze srebrnymi ostrzami (dł. 20,1 cm); trzonki płaskie, rozszerzające się uskokowo i zakończone palmetką, zdobione reliefowym ornamentem roślinnogeometrycznym z grawerowanym inicjałem H w wielolistnej rezerwie;
srebro próby sterling; waga 1071 g.
Nowy Jork, firma Tiffany & Co, 1941-56
W 1872 firma Tiffany opatentowała nowy wzór sztućców (persian pattern), który z przerwami był produkowany do 2 poł. XX w.