Lot No.: 615
Cukiernica skrzynkowa
Polska, ok. poł. XIX w.
wsparta na czterech kulkach, prostopadłościenna o bokach zaoblonych, z nakrywką na zawiasie zdobioną ślepą rezerwą akantową, z boków antabkowe uchwyty utworzone z plastycznych delfinów, od frontu otwór na kluczyk ujęty w grawerowany ornament akantowy, wnętrze złocone;
srebro (niesygnowane); wys. 9 cm, szer. 16 cm, głęb. 10,5 cm; waga 704 g.
Polska, ok. poł. XIX w.