Lot No.: 607
Dzbanek do kawy neoempirowy
Niemcy?, lata 20. XX w.
na 4 nóżkach zakończonych z jednej strony lwimi łapami, z drugiej palmetami zachodzącymi na owoidalny brzusiec, który przechodzi uskokowo w krótką fasetowaną szyję; pod uskokiem pas lancetowatych liści, z boku łamane ucho z kościanymi izolatorkami, wylew w formie dzióbka, nakrywka lekko wysklepiona na zawiasie zwieńczona szyszką;
plater sygnowany (mało czytelny monogram firmy); wys. 23,5 cm, szer. 20 cm, głęb. 10,5 cm.
Niemcy?, lata 20. XX w.