Lot No.: 604
Komplet 6 kieliszków na tacce art deco
Słowacja, Dolne Hamre,
firma Sandrik, lata 20.-30. XX w.
kieliszki wsparte na płaskich kolistych stopkach i smukłych trzonkach z cylindrycznymi, wewnątrz złoconymi czarkami, umieszczone na prostokątnej, z uskokiem pośrodku tacce z dwoma uchwytami na osi dłuższej; plater; kieliszki - wys. 10,2 cm, średnica 4 cm; tacka - wys. 2 cm, dł. 35 cm.
Słowacja, Dolne Hamre, firma Sandrik, lata 20.-30. XX w.
Założona w 1895 przez Johanesa Sandrika, który zatrudnił jako projektanta Jana Peterka absolwenta Wiener Kunstschule. Firma z powodzeniem wystawiała m.in. na światowej wystawie w Paryżu w 1900 zdobywając złoty medal. Po II wojnie światowej została znacjonalizowana.