Lot No.: 511
Cache-pot
Nieustalona wytwórnia europejska, XX w.
okrągłe, lekko zwężone ku dołowi naczynie z wydzieloną obręczową stopką, ze szlakiem geometryczno- roślinnego reliefu w czterech pionowych segmentach wokół brzuśca. Dekoracja reliefowa uzupełniona szkliwami naciekowymi w tonacji błękitno- zielono - brązowej;
fajans, szkliwa naciekowe z kopertą ołowiowo-boraksową; wys. 20,4 cm, średn. brzegu 24 cm;
sygn. ryta: 1097=5, wycisk: 8, podszkl. Granatowe: 217.