Lot No.: 510
Wazon dekoracyjny o wężowych uchwytach,
z chryzantemami i anemonami;
Miśnia, model Ernsta E. Lauteritza (1818 - 1893)
z lat 80. XIX w., powtórzenie XX-wieczne.
z chryzantemami i anemonami;
amfora o owoidalnym brzuścu i szpulowej stopie; w górnej części brzuśca dwie barwne kompozycje kwiatowe: anemony z kocanką oraz ceglasto-fioletowe chryzantemy; kobaltowa szyjka; dolna część brzuśca i stopka z reliefowymi ornamentami klasycystycznymi, złocone. Wysokie ucha w formie podwójnych, splecionych „w pętelkę” węży, osadzone u nasady brzuśca w dwudzielnych akantowych tulejkach. Skręcona (brzusiec ze stopką) na trzpień metalowy.
Lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby naszkliwne, błękit kobaltu - bleu roi, złocenia błyszczące i matowe; wys. ok. 48 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: skrzyż. miecze, cyfra ”29..” i dwie kobaltowe kropki przy wewnętrznej krawędzi stopy.
Miśnia, model Ernsta E. Lauteritza (1818 - 1893) z lat 80. XIX w., powtórzenie XX-wieczne.