Lot No.: 821
Komplet w stylu biedermeier
sosna; fornir - mahoń; intarsje - brzoza (?);
Polska, ok. 1830
złożony z kompletu siedzisk: dwóch foteli i czterech krzeseł oraz stołu, o prostych deskowych elementach konstrukcji, dekorowanych na obrzeżach jasnymi żyłkami, z rozetkami w deskach i łączynach oparć, fornirowany. Oparcia siedzisk ażurowe, lekko wygięte w linii pleców, z szerszymi deskami wieńczącymi i łączynami pośrodku. Poręcze gięte, zakończone wolutowo. Siedziska trapezoidalne, z tapicerowanymi poduszkami. Nogi esowate, zbieżne. Stół z kwadratowym blatem i dwoma
skrzydłami na bokach, wspieranymi, po podniesieniu na dwóch listwach falistych oraz z dwoma szufladkami w oskrzynieniu, na jednym z boków, wsparty na dwóch toczonych podporach umieszczonych na platformie, opartej na czterech esowatych
nóżkach, zakończonych rolkami;
fotel: 89,3 x 53 x 49 cm; krzesło: 84 x 44 x 48 cm;
stół: 78 x 85,5 x 84 cm (powierzchnia blatu po
podniesieniu skrzydeł - 29 cm: 144 x 84 cm.
Polska, ok. 1830
Komplet w stylu biedermeier o typowych występujących na terenie naszego kraju formach, delikatnych i lekkich, nawiązujących do mebli klasycystycznych.