Lot No.: 726
Ikona - „Św. Mikołaj Cudotwórca”
Rosja, XIX/XX w.
w wielkim, oszklonym kiocie, z falistymi ściankami oklejonymi orzechem; ikona z wizerunkiem Świętego Mikołaja en face, w złotym nimbie;
po bokach - na bordiurze - stojące postacie 2 świętych - Jakuba Apostoła i Zotika - Męczennika; wokół ikony wspaniała, ażurowa, snycerska rama drewniana, złocona - z motywem rozpiętych na kracie kiści winogron;
tempera na desce, 31 x 26 cm; kiot - wys. 64,5 cm, szer. 60 cm, głęb. 13 cm.
Rosja, XIX/XX w.