Lot No.: 725
Ikona -„Św. Pantelejmon - Męczennik”
Rosja, XIX/XX w.
tondo - z jednego kawałka drewna pole malowidła i otaczająca je podrzeźbiana i złocona rama; postać młodzieńczego Świętego en face, w złotym nimbie, trzymającego atrybuty lekarza - pędzelek do namaszczania chorych i skrzyneczkę na medykamenty;
tempera na desce, snycerka; średnica 46,5 cm, głęb. 5,5 cm.
Rosja, XIX/XX w.