Lot No.: 512
Komplet na biurko
z dekoracją z niezapominajkami;
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.
składa się z dwu 6-bocznych lichtarzyków na 6-bocznych podstawach, podłużnej, owalnej rynienki na pióra (obsadki) i okrągłego kałamarza o puklowanym brzuścu, z płaską pokrywką. Naczynia dekorowane plastycznymi gałązkami niezapominajek oraz barwnymi rzutami niezapominajek, polnych kwiatków i drobnych owadów;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wymiary: lichtarze wys. 12,5 cm; rynienka wys. 2,3 cm, 23,6 x 6,6 cm; kałamarz wys. 5 cm, średn. 8,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowanymi mieczami; wyciski: 49, 33, 5; znaki ryte: Z 64 (lichtarze), C.194. (rynienka), Y 98 oi (kałamarz); naszkl. brązem: 17. (rynienka);
Miśnia, 2 poł. - kon. XIX w.