Lot No.: 510
Teryna z dekoracją kwiatową
Śląsk, Prószków Śląski, okres Johanna Gottlieba
Leopolda i Dickhuta (1784-1853), XVIII/XIX w.
owalna, o lekko wybrzuszonych bokach, nisko wysklepionej pokrywie z uchwytem - plastyczną gruszką na gałązce. Pokrywa i boki z falistym reliefem z powtarzającym się falistym motywem czterodzielnym. Ucha wazki wałeczkowe, uniesione do góry. Zdobiona barwnymi bukietami z różą i niezapominajkami oraz rzutami kwiatowymi i gałązkami. Reperowane listki uchwytu pokrywy i krawędź wazki (dwa uzupełnienia);
drobne szczerbki krawędzi pokrywy, pęknięcia wokół dna;
fajans, szkliwo cynowe, farby muflowe (naszkliwne); 16,5 x 20,5 x 15 cm;
sygn. fioletem manganu w tonacji brązowawej: P, niżej - mały krzyżyk (plusik).
Śląsk, Prószków Śląski, okres Johanna Gottlieba Leopolda i Dickhuta (1784-1853), XVIII/XIX w.