Lot No.: 507
Wazon huculski
Polska, Pokucie, wyrób ludowy - huculski, XX w.
o gruszkowym brzuścu i wysokiej, lekko rozchylonej szyjce, z wydzieloną stopką.
Wokół brzuśca i szyjki szlaki barwnego ornamentu geometrycznego kwiatowego i roślinnego o rytym konturze: „zęby”, szlaki, kółek i listków, oraz - na brzuścu - motyw stylizowanych liściastych wolut i palmet z motywem kwiatowym;
glina garncarska, naczynie toczone na kole, pobiałka, farby ceramiczne (zieleń, żółty, błękit, granat, brąz), szkliwo ołowiowe; wys. 25,5 cm;
nie sygnowany.
Naczynie nie sygnowane, powtarza formę i motywy ornamentalne wypracowane w warsztatach huculskich na przełomie XIX/XX i pocz. XX wieku.