Lot No.: 27
Szabla oficera wyższego
Rękojeść z okładzinami z białej kości morsa przynitowanymi, miedzianymi nitami dwukrotnie do trzpienia głowni. Głownia szlifowana w jedna bruzdę
(damast?). Pochwa z łupek drewnianych pokryta oryginalna skórą z czterema okuciami ze srebra złoconego. Okucia puncowane znakami I pr. srebra.
Szabla oficera wyższego janczarów tureckich z I poł. XIX w. Stal, mosiądz, kość morsa, srebro złocone, skóra, drewno.
Dł. całkowita 96 cm; dł. głowni: 77 cm;
Turcja, poł. XIX w.