Lot No.: 20
Szaszka rosyjska
Rękojeść z ciemnego drewna z zaokrągloną głowicą. Przymocowana do czpienia romboidalnym, dekorowanym nitem.
U nasady oprawa stalowa dekorowana stylizowanym ornamentem linearnym złoconym i srebrzonym.
Głownia stalowa, wklęsło szlifowana, obustronnie ze strudziną i dwoma strudzinami na przygrzbieciu.
Na wewnętrznym płazie u nasady złocony kartusz z orłem dwugłowym.
dł. całkowita 89 cm; dł. głowni 75 cm;
Rosja, przed 1917 r