głownia stalowa, , obustronnie szlifowana w jedną szeroką bruzdę ; u nasady wewnętrznego płazu bity napis: G.BOROWSKI. Jelec regulaminowy, mosiężny, krzyżowo-kabłąkowy, z 2 obłękami i rozetowym kapturkiem z Orłem na tarczy amazonek. Trzon rękojeści w skórze; 13 karbów w oplocie z drutu. Wąs soczewkowy, zdobiony rozetką pomiędzy listkami. od spodu sygnowany: L.MORAWSKI Ska/ W / WARSZAWIE.
Dł. całkowita 89,5 cm; dł. Głowni 75,5 cm; krzywizna: 5 cm.
POLSKA, WARSZAWA, lata 20te XX w.