Lufa stalowa, ku wylotowi okrągła, w części dennej ośmioboczna ,dekorowana motywami roślinnymi i nieczytelnym napisem. Mocowana do łoża długą blachą mosiężną i czterema miedzianymi bączkami z puncowanymi motywami roślinnymi.
Zamek skałkowy, stalowy.
Kolba i łoże drewniane. W łożu wydrążony kanał na stempel stalowy. Kolba płaska o charakterystycznym kształcie “rybiego ogona", okuta od góry i dołu pasem stalowym oraz na płazach kolby dwustronnie guzami mosiężnymi.
Wymiary: dł. Całkowita 116,5 cm; dł. Lufy 78 cm.
Albania, pocz. XIX w.