Lot No.: 806
Kredens w stylu eklektycznym
orzech, dębina;
Europa Środkowa, Polska?, 4 ćw. XIX w.
dwuczęściowy, z dwuskrzydłowymi szafkami, które w nastawie ujęto na bokach parami otwartych półeczek, a w podstawie nadbudowano parami szuflad i pulpitów. Całość dekorowana płaskorzeźbionymi elementami, wsparta na czterech toczonych
pierścieniach, zakończona na bokach sterczynami z wysokich tralek, z półkolistym zwieńczeniem z muszlą pośrodku. Nastawa ujęta na bokach tralkami, a podstawa pilastrami. Skrzydła drzwi dekorowane owocami, liśćmi, a inne elementy guzami,
wolutami. Półeczki nastawy malejące ku górze o półkolistych zarysach, wsparte z tyłu na falistej, rzeźbionej ściance. Górna szafka z dwoma półkami we wnętrzu. Pulpity bez okleiny, o konstrukcji ramowej, z pojedynczymi płycinami. Wnętrze szafki dolnej
z półką, z zamontowaną współcześnie świetlówką;
orzech, dębina; 230,5 x 138,5 x 74,5 cm.
Mebel wykonany w stylu eklektycznym. Mniejszy gabarytowo w stosunku do zwykle występujących na rynku antykwarycznym. Na dobrym poziomie wykonawczym. Rzeźby dobrej jakości, plastyczne, owoce naturalistycznie modelowane. Blat okleinowany wzorzystym fornirem dodającym uroku meblowi. W dobrym stanie zachowania. Fornir na blacie i skrzydłach drzwi nastawy nieco zaplamiony wodą; na blacie rysy, w jednym miejscu uszkodzenia na fornirze powstałe wskutek działania wody.