Lot No.: 739
Plafoniera 6-świecowa, elektryczna
i dwie pary kinkietów;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
i dwie pary kinkietów;
1/ plafoniera drewniana, rzeźbiona, w kształcie ażurowej rozety z liści akantu, ze słonecznikiem w centrum i sześcioma krótkimi gałązkami kwiatowymi z ukrytymi w kielichach (blaszanych) oprawkami do żarówek;
2/ para kinkietów 3-świecowych, ażurowych, drewnianych, uformowanych z akantowych liści w kształt liry, ramiona z 3 wygiętych ku górze gałązek (metalowych), zakończonych szerokimi kielichami z osadzonymi na nich oprawkami;
3/ para kinkietów drewnianych, z asymetrycznie rozgałęzionych liści akantu i wolut; ramiona z 3 esowato wygiętych gałązek z kielichami kwiatowymi, stanowiącymi podstawę dla oprawek elektrycznych;
drewno lipowe, rzeźbione, złocone, srebrzone; metal;
1/ wys. plafoniery ca 14 cm, średnica 45 cm;
2/ wys. kinkietów 56 cm, szer. 32 cm, głęb. 17 cm;
3/ wys. kinkietów 64 cm, szer. 46,5 cm, głęb. 14 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.