Lot No.: 733
Zegar kominkowy neorokokowy
Francja, Paryż, Charles Oudin;
mechanizm firmy Vincenti i Cie, 3 ćw. XIX w.
w obudowie drewnianej, złoconej, na wolutowych nóżkach, z podstawą w typie „presentoire”, z ażurową dekoracją z motywem małżowin, rocaille'u, akantu, i kwiatów; korpus kryjący mechanizm - oszklony z trzech stron, bogato zdobiony rokokowymi motywami; w zwieńczeniu girlandy i gałązka róży; od frontu osłonięta szklanymi drzwiczkami mosiężna tarcza, z aplikowanymi plakietkami emaliowanymi, z cyframi rzymskimi; poniżej nakładka w formie wstęgi, z napisem: „CH. OUDIN PALAIS ROYAL 52”; na płycie mechanizmu z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin - powtórzony napis j.w.; ponadto w kole znak firmy
zegarmistrzowskiej z napisami: „MEDAILLE D'ARGENT 1855 // VINCENTI & Cie”;
drewno złocone, malowane, mosiądz, emalia, szkło; wys. 44,5 cm, szer. 34 cm, głęb. 15 cm.
Francja, Paryż, Charles Oudin (dostawca dworu francuskiego i rosyjskiego); mechanizm firmy Vincenti & Cie, 3 ćw. XIX w.